RAID KUPASI

sonraidbilgisi

OFFROAD  DA TÜRKİYE DE BİR İLK  TOSFED RAID KUPASI 1 AYAK/ÇORLU   (for english press)

Tekirdağ Valiliği ve Çorlu Belediyesi ‘nin katkıları ile, ilk ayağı Trakya Offroad Kulübü (TRAKOFF )

tarafından organize edilen, TOSFED RAID KUPA YARIŞI, 20-21 Haziran tarihlerinde Tekirdağ’ın Çorlu

İlçesi, Önerler köyü mevkiinde koşulacak. Türkiye’de offroad yarışlarında  bir ilk olan Raid formatı için, yarış severler daha şimdiden gün saymaya başladı bile…

İlk gün 120 km’lik raid etabında yarışçılar, organizasyon tarafından yarış günü teslim aldıkları yol notları ile, öncesinde hiç tanımadıkları doğal bir etapta, hem yollarını bulmak, hem de Finish Noktasına en hızlı şekilde ulaşmak zorundalar.  Raid yarışının en önemli özelliklerinden biri de trafiğe açık bir alanda koşuluyor olması. Bu sebeple, sadece hızlı olmak iyi bir derece için yeterli olmayacak, yarışmacılar etap içerisindeki yol notlarında belirtilen kural ve hız sınırlamalarına da uymak durumunda kalacaklar. Organizasyon tarafından, yarış günü araçlara takılacak özel bir takip sistemi ile tüm kural hataları yarış merkezi tarafından değerlendirilecek ve yarışmacıların gün sonundaki derecelerine yansıyacak . Bu sistem sayesinde, olası kazalar ve acil müdahale durumlarında ekipler cihazın üzerinde bulunan SOS butonu sayesinde durumlarını yarış merkezine bildirip, en yakın sektör noktasından yardım isteyebilecekler. Bu uzun soluklu ve zorlu etabın ilk günün sonunda finish görebilen ekipler için heyecan, 21 haziran Pazar günü saat 11:00 de start alacak Özel Global ABM Seyirci Etabı ile kaldığı yerden devam edecek.  Yerel – Ulusal  Basın ve Medyanın da bulunacağı özel etapta, tüm illerden ve özellikle Trakya Bölgesi genelinden yoğun bir seyirci katılımı bekleniyor.  Bu uzun soluklu yarışın sonunda, en iyi etap derecelerine sahip olana ekipler iki gün boyunca aldıkları toplam puan ile kupalarına kavuşacak. Yurt dışından da katılım beklenen  TOSFED RAID KUPA yarışı bu anlamda uluslararası bir yarış olma özelliği de  kazanmış olacak.Türkiye nin dört bir tarafından gelen yarışmacılar, 20 haziran 2015 tarihinde barter sponsorlarından HİLTON GARDEN INN  otelde  Trakya Offroad Kulübü tarafından  misafir edilecek.

Tanıtım standımız  12- 18 HAZİRAN 2015 ORION AVM  yürüyen merdiven holünde.

[su_divider top=”no”]

TOSFED RAID KUPASI 1.AYAK KAYIT LİSTESİ

KAYIT LİSTESİ için TIKLAYIN

[su_divider top=”no”]

TOSFED RAID KUPASI 1.AYAK GEÇİCİ START LİSTESİ

GEÇİCİ START LİSTESİ için TIKLAYIN

[su_divider top=”no”]

TOSFED RAID KUPASI 1.AYAK TRAKOFF ÇORLU YARIŞI DUYURU

YARIŞ DUYURUSU için  TIKLAYIN

[su_divider top=”no”]

TRAKOFF TOSFED RAID KUPASI 1. AYAK YARIŞI PROGRAMI

YARIŞ PROGRAMI için TIKLAYIN

[su_divider top=”no”]

RAİD KUPASI YÖNETMELİK VE TEKNİK KAYIT FORMU

TOSFED RAID KUPASI 1.AYAK YÖNETMELİK için TIKLAYIN

TOSFED RAID KUPASI 1.AYAK EK YÖNETMELİK için TIKLAYIN

TOSFED RAID KUPASI 1.AYAK İDARİ VE TEKNİK KAYIT FORMU  için TIKLAYIN

[su_divider top=”no”]

RAİD KUPASI KROKİ BİLGİSİ

yaristart
[su_divider top=”no”]

KONAKLAMA BİLGİSİ

BARTER SPONSORLARIMIZDAN HILTON GARDEN INN..
YARIŞ OTELİMİZ
20.HAZİRAN 2015 GECE KONAKLAMA BEDELİ YARIŞ KAYIT ÜCRETİNE DAHİLDİR. HARİCEN HERHANGİ BİR ÜCRET TALEP EDİLMEYECEKTİR.

hiltonbilgi

[su_divider top=”no”]

YARIŞMACI İLİŞKİLERİ

DEĞERLİ YARIŞMACILAR OTEL REZERVASYONLARINIZ İÇİN EN GEÇ 18 HAZİRAN 2015 PERŞEMBE SAAT 20:00 YE KADAR SİZLER VE MEKANİK EKİPLERİNİZ İÇİN ODA REZERVASYON BİLGİLERİNİZİ TRAKOFF YARIŞMACILARLA İLİŞKİLER SORUMLUMUZ SİNAN KETENCİ YE BİLDİRMENİZ ÖNEMLE RİCA OLUNUR…

[su_divider top=”no”]

TOSFED RAID KUPA YARIŞI ARAÇ SINIFLARI

Sınıf 1: Motor hacimleri; 1750cc.’ ye kadar benzinli (1750cc. dâhil), 2000cc.’ ye kadar dizel (2000cc. dâhil) atmosferik motorlu 4×4 arazi araçları.

Sınıf 2: Motor hacimleri; 1751cc.’ den 2800cc.’ ye kadar benzinli (2800cc. dâhil), 3500cc.’ ye kadar dizel (3500cc. dâhil) atmosferik motorlu 4×4 arazi araçları.

Sınıf 3: Motor hacmi 2801cc.’ den büyük benzinli 3501cc.’ den Ve Üstü dizel atmosferik motorlu 4×4 arazi araçları.

Süperşarjlı ve turbolu motorların atmosferik eş değerlerini saptamakta kullanılacak katsayı 1,5’dir. İş makinaları ve traktörler, Off-Road yarışmalarına kabul edilmezler.