RAID KUPASI NEFESLERİ KESTİ

KULÜBÜMÜZ TARAFINDAN DÜZENLENEN TOSFED RAID KUPASI 1.AYAĞI NEFES KESEN GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU.

Türkiye de ilk olma özelliği taşıyan uzun mesafeli mukavemete dayalı Raid formatı 1.ayağı Trakya Off-Road (TRAKOFF) Kulübü tarafından Çorlu da düzenlendi.

İlk gün aralarında Bulgaristan dan 2 Yunanistan dan 1 ekibin katıldığı 30 araç 120 km lik zor yollarda kıyasıya mücadele verdi.Gün sonunda 20 araç finişe ulaşabildi.

İkinci gün ana sponsorumuz ABM Global Tekstil etabında yarışmacılar mücadeleye devam etti.

iki günlük nefes kesen yarış sonunda Buggy kategorisinde Polaris RZR 1000 ile Bulgaristan’dan gelen konuk ekip Tsanko Tsankov-Zornitsa Todorova birinciliğin sahibi olurken, bu kategorideki diğer iki ekip Kaan Gürgenç-Ergun Erakman ve Nikolay Gochev-Georgi Gochev yarışı tamamlayamadı.

4×4 kategorisinde ve Sınıf 3’de Jeep CJ5 ile Ahmet Tınkır-Rafet Yılmaz zafere ulaşan ekip olurken, Suzuki Jimny ile baba oğul ekip Ali Kartal-Emirhan Kartal ikinci ve sınıf 1 birincisi, Suzuki Jimny ile Mert Becce-Hakan İsen de üçüncü olarak finişe ulaştılar. Sınıf 2’de de Suzuki Grand Vitara ile İsmail Koçali-Devrim Öztürk birinciliğin sahibi oldu. Yarış sonrasında düzenlenen ödül töreninde kategorilerinde ilk 3 dereceyi paylaşan ekiplere kupaların yanı sıra, TOSFED tarafından verilen birincilere 1.500 TL, ikincilere 1.000 TL ve üçüncülere 500 TL’lik teşvik ödülleri TOSFED Başkan Vekili Kemal Kurtagiç tarafından verildi.
Kulübümüzü temsil eden  5 araçtan Tamer AKDAĞ -Hayri TEKİN ikilisi Sınıf 2 de ikincilik kupasını kaldıran isimler oldu.Sporcularımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.
TOSFED Raid Kupası’nda ikinci ayak 01-02 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek.

 

TRAKOFF RAID KUPASI 2015 from Doruk Prodüksiyon on Vimeo.